TarnowskieGóry24.Info

Tarnowskie Góry 24.Info wiadomości z miasta Tarnowskie Góry w jednym miejscu Wyszukiwarka newsów:

Poszukujemy Magazyniera z uprawn...

Opieka nad bezwładną seniorką – OFERTA Z DODATKIEM!

ATERIMA MED poszukuje zaangażowa...

repertuar

Po Zetce czas na Pasy! wróć na stronę główną

Górnik Zabrze zakończył rozgrywki przed przerwą międzynarodową wygraną z Zawiszą Bydgoszcz, po wznowieniu licząc na przedłużenie tej passy w starciu z Cracovią.

Wygrana z będącymi w kryzysie bydgoszczanami przyszła dla Górnika w dobrym momencie. Drużyna w dalszym ciągu wychodziła wówczas kaca po zdumiewającej porażce 0:5 z Wisłą Kraków w dwunastej kolejce Ekstraklasy.

Po blamażu przyszła z kolei porażka 1:0 z GKS-em Bełchatów oraz remis 1:1 z czternastej kolejce z Pogonią Szczecin. Dorobek jednego punktu z trzech meczy i bilans bramek 1-6 oznaczał, że pokonanie Zawiszy w ostatnim meczu przed przerwą na rozgrywki międzynarodowe był obowiązkiem.

Prowadzony przez Mariusza Rumaka zespół na razie przysłowiowo "leży i kwiczy", po piętnastu kolejkach mając na koncie zaledwie siedem punktów. Porażka postawiłaby sztab szkoleniowy i piłkarzy Górnika w bardzo niewygodnej sytuacji, ale dzięki bramkom Bartosza Iwana i Romana Gergela, ze stadionu Krzyszkowiaka udało się wywieźć komplet punktów.

Stojący między słupkami Pavels Steinbors nie dał rywalom szans na doprowadzenie do wyrównania przed gwizdkiem, ustępując jedynie w pierwszej połowie, kiedy jedynego gola dla Zetki ustrzelił Kamil Drygas.

Górnik chwilami grał bardzo skutecznie, a na wyróżnienie z pewnością zasługuje bardzo aktywny Łukasz Madej, asystujący przy obu bramkach. To właśnie jego precyzyjne zagranie do Iwana na osiemnasty metr przyczyniło się do zwycięskiej bramki.

Madej ma już na koncie sześć asyst, będąc jednym z najskuteczniejszych zawodników w Ekstraklasie. To m. in. na niego skierowane będą oczy kibiców w odbywającym się 24 listopada wyjazdowym spotkaniu z Cracovią.

Jak na razie Pasom sezon układa się w kratkę, a zyskane do tej pory punkty pozwoliły drużynie na zajęcie jedenastego miejsca w tabeli Ekstraklasy. W swoim ostatnim meczu przed przerwą zespół zremisował z GKS-em Bełchatów, a wcześniej pokonał na swoim terenie Zawiszę.

Żaden z rywali nie ukrywa, że celem jest zakończenie sezonu w pierwszej 'ósemce', ale na tej drodze znajduje się oczywiście kilka przeszkód, zaczynając od Górnika.

W zespole Józefa Dankowskiego i Piotra Warzychy nie znajdzie się na pewno zawieszony obrońca Błażej Augustyn, którego Komisja Ligi wyłączyła z gry na cztery spotkania. Ma to związek z ostrym faulem obrońcy na Rafale Murawskim (zremisowany mecz z Pogonią).

Dodatkowo, w towarzyskim spotkaniu z Przyszłością Ciechowice, kontuzji łydki doznał pomocnik Armin Čerimagić, ale w jego przypadku dolegliwość może okazać się niezbyt poważna.

Z kolei w zespole Cracovii zabraknąć może napastnika Denissa Rakelsa. Łotysz doznał urazu więzadła w trakcie zgrupowania reprezentacji, ale trener Robert Podoliński powiadomił, że występ piłkarza przeciwko Górnikowi nie jest wykluczony.

Na pewno nie wystąpi za to obrońca Tomislav Mikulić, co związane jest z zerwanym pod koniec lata mięśniem czworogłowym, a wątpliwy jest także udział pomocników Łukasza Zejdlera i Jakuba Mrozika.

Mimo sporych osłabień, drużyna Cracovii nadal będzie stanowić dla Górnika zagrożenie, zwłaszcza jeśli popatrzeć na jej bilans w starciach na swoim terenie - Pasy wygrały cztery ostatnie spotkania na stadionie przy ul. Kałuży, pokonując m. in. lokalnego rywala Wisłę Kraków.

Piłkarze Górnika od środy prowadzą przygotowania do poniedziałkowego starcia, mając nadzieję, że do końca rundy jesiennej uda im się umocnić pozycję w czołowej 'ósemce' tabeli.

Do rozegrania przed przerwą zimową pozostały jeszcze cztery kolejki, co oznacza, że nie ma miejsca na potknięcia. Po spotkaniu z Cracovią, Górnika czekają mecze z Lechem Poznań, Legią Warszawa oraz Jagiellonią Białystok.

Czas więc zabrać się do pracy i liczyć na przezimowanie w dobrych nastrojach. Więcej aktualności z Górnika i klubów rywali znaleźć można w dziale informacji z Ekstraklasy: http://www.bet365.com/news/pl/betting/football/ekstraklasa